Windows 10'da update denetim masasından kapatılamıyor.Ama bu adımları izleyerek kapatabilirsiniz:

Donanım sorunlarını tespit edip çözmek oldukça zordur. Öncelikle, en basit bir şekilde gözden kaçan şeyi söyleyelim. Windows bilgisayarlar, güncelleme aldıkları sırada kurulum süresince birden fazla kez yeniden başlar. Sizdeki durumun da bu olmadığından emin olun. Sonrasında tüm kritik sistem sürücülerini güncelleyin. Ekran kartı, anakart ve ağ kartları büyük öneme sahiptir.

Hemen teknik servise gitmeden önce, kullanmaya çalıştığınız yazılımın, işletim sisteminizle uyumlu olduğundan emin olun. Eski yazılımlar, Windows 8 ile çalışmazlar. Bu yazılımları çalıştırmak için, yazılımın kısayoluna sağ tıklayarak,

Eğer indirmeye çalıştığınız şeyler çok ağır bir şekilde iniyorsa, speedtest.net, en büyük yardımcınız olacak. Sitedeki testi yaptıktan sonra , İnternet Servis Sağlayıcısı’nın değerinin en az %50’sini görmeniz ve ping’in de 100’ milisaniyenin altında olması gerekiyor.

Bazen en büyük sorunların çözümleri, en kolay yollardan halledilebiliyor. Teknik servis uzmanlarına göre, bu sorunların büyük çoğunluğu, hatalı sistem saatinden kaynaklanıyor. Web sitelerinin güvenlik sertifikaları, bilgisayarınızın saatiyle senkronize olarak çalışır.

Yapılacak en etkili ve kolay yöntemler başında bunlar gelir :, işletim sisteminin kurulu olduğu hard diskteki boş alanı kontrol edin. Sistem çalışırken, Windows’un dosya oluşturmak için çok fazla alana ihtiyacı vardır. Hard diskiniz sınıra dayandıysa, performansınız da düşer. Bu yüzden arada dosya silmek ve boş alan yaratmak oldukça önemlidir.

Bir tarayıcı açık olmamasına rağmen masaüstüne reklam geliyorsa, yüksek ihtimalle istenmeyen reklamları gösteren hatalı reklam yazılımı(adware) yüklemişsinizdir. Faydalı adware programları olsa da, çoğu zaman adware yazılımı kurmuş olmak, başınıza dert olabilir.